5 טיפים לעיצוב מטבח קטן

במאמר שלפניכם נספק לכם את הטיפים החשובים ביותר לעיצוב מטבח קטן. זכרו כי מטבח קטן אמנם מגביל אתכם במשאבים, אבל דווקא משום כך יש לכם הזדמנות ליצור חדר שהוא כר פורה בתחום העיצוב אשר ישמש דוגמה לחדרים רבים בסגנון שלכם. כיצד תעשו זאת? תכירו במגבלות המטבח הקטן ותשתמשו בהן כיתרונות בולטים ביחס למטבחים אחרים, כולל מטבחים גדולים.

טיפ מס' 1: גיבוש תבנית לצביון המטבח

צביון המטבח הוא האופי של המטבח, הדרך בה אתם רוצים שהאורחים שלכם יתפסו אותו כאשר אם מתבוננים עליו. הניתן לפרש מטבח כעתיק וניתן לפרשו כמודרני. זה תלוי בסט הצבעים שאתם מבקשים להכיל במטבחכם. לכן, ככל שמדובר על מטבח מודרני רצוי לשלב צבעים לבנים ובהירים וככל שמדובר על מטבח עתיק, רצוי לשלב צבעים כהים בעלי אלמנטים של עץ: חום, אדום, צהוב וכתום.

טיפ מס' 2: גיבוש תבנית לסגנון העיצוב של המטבח

סגנון העיצוב של המטבח הוא אופיו האומנותי, ולא הגוני, של המטבח: האם האומנות העיצובית שתתהווה בו תהיה בסגנון עיצוב בורגני או בסגנון עיצוב קלאסי כפרי? בעוד הסגנון הראשון מתאפיין בצורות מלבניות חדות במרקם חלק על הדלתות והמגירות, כולל שיש המטבח, בסגנון השני מדובר על דלתות ומגירות מחוספסות, עם גילופים וחריטות, כשהמעטפת של כל רכיב אחסון ושל השיש – עגולה. ניתן לשלב ברז קשת עגול ולהגביר את האלמנט הכפרי.

עיצוב מטבח קטן

טיפ מס' 3: גיבוש תבנית קבועה לרכיבי אחסון

רכיבי האחסון העיקריים יכולים להיות סגורים, פתוחים או שילוב של השניים. אנו ממליצים להתאים על פי צרכי ההתנהלות שלכם במטבח, אך לרוב כדאי לשלב את 2 הסוגים. בדרך כלל, התקני אחסון סגורים יגיעו עם דלתות ארון מגולפות כפריות, בעוד מדפי כוורת פתוחים יגיעו בצורת מלבן חלק וישדרו מודרניזציה של המטבח.

טיפ מס' 4: גיבוש טקסטורה ללא אלמנטים מבריקים ומשתקפים

הטקסטורה גם בשיש וגם בארונות ובמגירות צריכה להיות ללא החזרת השתקפות. במטבח קטן הדבר עלול ליצור קשרים אופטיים לא טובים, ובמיוחד אם המטבח ממוקם ליד החלון מול השמש זה עלול ליצור סנוור. מוטב לעשות את מה שבטוח ולא את מה שבספק, ולהתבסס על תבנית מט ולא מבריקה.

טיפ מס' 5: גיבוש פרספקטיבה נכונה למטבחים קטנים

ואם בענייני הבטחת עיצוב איכותי עסקינן, חשוב להקפיד על פרספקטיבה קטנה בכל דבר שאתם בוחרים למטבח, החל מעובי השיש ועד גודל אחרונת ידיות הארון. רכיבים קטנים כמו ידיות טלסקופיות ושיש דק ישולבו היטב במטבח הקטן, בעוד מטבחים קטנים עם רכיבים גדולים יצרו איזשהו אלמנט מגושם עם פרספקטיבה לקויה.

לוג מטבחים – הנציגים שלכם לתכנון המטבח הבא!

בחברת לוג מטבחים מתמחים בעיצוב מטבחים קטנים. מטבח קטן מעוצב הנו אחד מהחשובים שבפרויקטים שאנו מגשימים עבור לקוחות. אם יש לכם חדר קטן שמיועד להיות המטבח, כשאתם לקוחות של לוג מטבחים אתם עושים את הדבר הנכון ביותר עבורכם.