10 דברים שחשוב לדעת לפני שרוכשים מטבח כפרי

בעת רכישה של מטבח כפרי – מאד חשוב לעבור על הניואנסים ולהבין מה מפריד אותו ממטבח בעיצוב בורגני. המטבח הכפרי אינו יכול לבסס את דלתות הארון שלו על עיצוב חלק ומשתקף. תכונה זו, שמתיישבת עם הבורגנות יותר מכל ומסמלת אותה היא לצנינים בעיני רוב המעצבים של המטבחים הכפריים. הדלתות שמסמלות מטבח זה הן דלתות פיתוחים וגילופים, עשויות מפולימר או עץ טבעי. עניין נוסף הוא השיש והגוונים השולטים בחדר שצריכים להיראות גם עגולים יחסית וגם בגווני עץ מהודרים.

גיבוש מבנה הארונות – מגולף, ללא החלקה

זהו הסממן הבולט ביותר של מטבחים כפריים. בחירה בארונות אלו, ללא קשר לצבע, כבר מטמיעה את יסודות העיצוב הכפרי באותו מטבח מעוצב.

גיבוש מבנה השיש ואי המטבח

רכיבים אלו צריכים להיות בעלי קצוות עגולים. הקצה המעוגל מסמל את העיצוב הכפרי פר אקסלנס, בעוד שהשארת השיש מלבני מייצרת השראה בורגנית.

רכישת מטבח כפרי

גיבוש הצבעים השולטים במטבח

אמנם ניתן לבחור חופשי את הסט, אך חשוב לשמור על קביעות. מי שמעוניין שהמטבח שלו ייראה כפרי אותנטי עם עיצוב של פעם, יבחר בתבנית עץ חומה כתומה, בעוד שמי שמעוניין ליצוק מודרניזם מסוים למטבח שלו על אף שהוא כפרי יבחר בסט צבעים בהיר/לבן.

גיבוש רכיבי הפרזול במטבח

מאד חשוב לבחור אותם על פי אמות המידה של גודל המטבח. אם המטבח קטן, יש לבחור רכיבי פרזול קטנים, רצוי עגולים וטלסקופיים אם הוא מאד קטן. אם המטבח גדול, רצוי שידיות הארון ייראו גדולות ובצורת קו או מלבן אופקי. בדרכים אלה תוכלו לשמור על האיזון בין גודל החדר לגודל הידיות ולא ליצור פרספקטיבה לקויה בין הממדים הללו.

גיבוש התקני התלייה והאחסון לטווח קצר

מומלץ שעל עמדת העבודה שלכם ייתלו כמה מתלים להצבת כוסות וכלי חלוקת מזון לטווח הקצר. מדובר בכלים שאתם משתמשים בהם ביום יום. בכך אתם גם מרוויחים עמדת ייבוש יומית וגם עמדה מעוצבת שגורמת לכלים לשחק תפקיד חשוב.

גיבוש התקני חלוקת המזון וכלי האוכל המרכזיים

אם הכלים מיועדים להצגה על המתלים והתקני התלייה עליהם דיברנו בפסקה הקודמת, רצוי לרכוש אותם יחד עם המטבח ובהתאמה לעיצובים שלו על מנת שייראו טוב בעת שהם מוצגים וישתלבו עם מרחב המטבח.

עיצוב מטבח כפרי

גיבוש התקני פתיחה בטיחותיים

ככל שישנם ילדים במטבח, רצוי להשתמש בהתקני פתיחה בטיחותיים כמו ארונות קלפות במקום ארונות פתיחת דלת. בדרך זו לא נגרם נזק לאצבעות ובטוח תמיד להשתמש בכל ארון.

גיבוש אי למטבח

אי למטבח הוא רכיב חשוב מאד בכל מטבח כפרי גדול ממדים. מטבחים כפריים בעלי ממד גדול מכילים מקום מספק לחלוקה על ידי אי למטבח שישמש כעמדת עבודה נוספת.

שימוש במדפי כוורת

חלק מהתקני האחסון יכולים להיות פתוחים ללא דלתות, ובראשם מדפי כוורת, אותם ניתן למקם ישירות על הקיר או בתוך אי למטבח.

שימוש בקולטי אדים מפיצי אור

שימוש זה מספק לכם במכשיר אחד גם קולט אדים וגם מנורה, וחוסך לכם על רכישת שני המוצרים. מיקום המכשיר – מעל הכירים. הפצת האור – לכל אורך המטבח.

לוג מטבחים – עיצוב מטבח בהזמנה אישית

בואו ליהנות ממטבחים מעוצבים מבית היותר של לוג מטבחים. מטבחים כפריים מעוצבים מבית לוג מטבחים מתוכננים על פי רצון הלקוח ובהתאמה לעיצוב ביתו. בואו להתחדש במטבח בוטיק רב עוצמה!